KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11007375
*
nr 1100 7375
Bengt Arkö
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Bengt Arkö, Vårflod, 1964, signerad a tergo, 55x57
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:46:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 12:45:53
1
350 kr
2/4 09:59:51
2
Vinnande bud
2/4 10:11:13
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt arkö olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vårflod
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
Bengt Arkö
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
nr 1100 7375
Bengt Arkö
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Bengt Arkö, Vårflod, 1964, signerad a tergo, 55x57
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/4 12:45:53 | 1 | 350 kr |
| 2/4 09:59:51 | 2 | Vinnande bud |
| 2/4 10:11:13 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt arkö olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vårflod
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



